אריאל מליק

אזכורים בתקשורת

5 סופות ההוריקון ההרסניות ביותר ב-20 שנים האחרונות

ההוריקנים "ההרסניים ביותר" נמדדים במספר פרמטרים, בהם: כמות הנפגעים, נזק כלכלי, השפעה על התשתיות, ומלאכת השיקום הכללית. אריאל מליק ריכז עבורכם חמישה סופות הוריקן שנחשבות הרסניות ביותר, והתרחשו ב-20 שנים האחרונות:

1.הוריקן קתרינה (2005): קתרינה היא אחת מסופות ההוריקנים הידועות בהיסטוריה, שגרמה נזק קטסטרופלי לאורך חוף המפרץ של ארצות הברית, במיוחד בלואיזיאנה (כולל ניו אורלינס), מיסיסיפי ואלבמה. זה הביא ליותר מ-1,800 הרוגים וגרם לנזקים מוערכים של 125 מיליארד דולר, מה שהופך אותה לאחד מאסונות הטבע היקרים ביותר בהיסטוריה של ארה"ב.

2. הוריקן הארווי (2017): הארווי פגעה בטקסס ולואיזיאנה, והשפיעה במיוחד על אזור המטרופולין של יוסטון. זה הביא גשמים חסרי תקדים, שהובילו להצפות נרחבות והרס. סופת הארווי גרמה לפחות ל-107 הרוגים מאושרים ולנזקים של כ-125 מיליארד דולר.

3. הוריקן מריה (2017): מריה הרסה את פורטו ריקו ודומיניקה בספטמבר 2017. היא גרמה לנזקים קטסטרופליים לתשתיות, לבתים ולחקלאות בפורטו ריקו, והביאה לפי הערכה של 2,975 הרוגים, זאת לפי מחקר שהוזמן על ידי ממשלת פורטו ריקו. השפעת הסופה על רשת החשמל והתשתית של פורטו ריקו הובילה להפסקות ממושכות ולמשברים הומניטריים משמעותיים. ההשפעה הכלכלית הכוללת הוערכה בכ-90 מיליארד דולר.

4.הוריקן סנדי (2012): סנדי השפיע על האיים הקריביים, מזרח ארצות הברית וקנדה. הסופה גרמה לנזק רב לאורך החוף המזרחי של ארה"ב, במיוחד בניו ג'רזי ובניו יורק. סנדי הביאה לפחות 233 הרוגים וכ-70 מיליארד דולר בנזקים. זה גם גרם להצפות משמעותיות בחופי ולהפסקות חשמל.

5.הוריקן אירמה (2017): אירמה הייתה סופת הוריקן חזקה מקטגוריה 5 שהשפיעה על מספר איים קריביים, כולל ברבודה, סנט מרטין ואיי הבתולה, לפני שנחתה בפלורידה. זה גרם להרס נרחב, והביאה לפחות 134 הרוגים וכ-50 מיליארד דולר בנזקים בארצות הברית לבדה. השפעתה של אירמה הורגשה גם בקובה ובכמה מדינות אחרות בקריביים.

סופות הוריקן אלו בולטות בהשפעותיהן ההרסניות על חיי אדם, תשתיות וכלכלות, והן משמשות תזכורת לכוח ההרס של הסופות העזות ביותר של הטבע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות